Temat: "Nowa ulga podatkowa na prowadzenie działalności B+R w przedsiębiorstwach"
Zapisy: do 04 października 2017 r.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami” organizowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Temat:
"Nowa ulga podatkowa na prowadzenie działalności B+R w przedsiębiorstwach"
- Ulga na prace B+R
*Omówienie zasad pozyskania ulgi na prace B+R ( Definicja prac B+R , Koszty kwalifikowane , Zasady odliczenia , Obowiązki dokumentacyjne, Przykładowe zastosowanie)
*Planowane zmiany w przepisach od 1 stycznia 2018 r. - Pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R
*Wsparcie na prace B+R ( Źródła wsparcia, Poziomy dofinansowania, Kryteria wyboru , Przykładowe projekty )
*Wsparcie na infrastrukturę B+R (Źródła wsparcia, Poziomy dofinansowania, Kryteria wyboru , Przykładowe projekty)
*Inne źródła wsparcia
Obecnie obowiązujące przepisy szeroko definiują działalność B+R, co pozwala przedsiębiorcom zakwalifikować koszty wszelkich prac polegających na nabywaniu, łączeniu i wykorzystywaniu dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności z dziedziny nauki, technologii i działalności gospodarczej oraz innej wiedzy i umiejętności do planowania produkcji oraz tworzenia ulepszonych produktów, procesów i usług. Prawo do ulgi na działalność badawczo-rozwojową nie jest więc zarezerwowane jedynie dla przedsiębiorców prowadzących wyspecjalizowane badania naukowe, ale jest potencjalnie dostępne również dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy prowadzą prace nad wdrażaniem nowych produktów lub usług, jak również ulepszaniem istniejących.
Zaletą ulgi B+R jest to, że aby dokonać odliczenia nie ma potrzeby uczestniczenia w konkursie, a wystarczy, że odliczenie zostanie wykazane w deklaracji podatkowej. Tym samym wiele projektów B+R, które mają mniejsze szanse dofinansowania grantem (gdzie obowiązuje zasada konkursowa), może zostać zgłoszone w ramach nowej ulgi na B+R.
Prelegent:
KPMG - międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. Niezależne firmy członkowskie sieci KPMG są stowarzyszone z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa.
Marcin Mańkowski - ekspert w zakresie pomocy publicznej. Realizator projektów polegających na identyfikacji potencjału B+R oraz wdrażania mechanizmów umożliwiających skorzystanie z ulgi B+R. Doradca zarówno międzynarodowych koncernów, jak i podmiotów działających na rynku polskim.
Gość specjalny:
Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Miasta Częstochowy
Czas i miejsce:
Spotkanie odbędzie się w pierwszy czwartek miesiąca, 5 października 2017 roku w Częstochowskim Parku Przemysłowo - Technologicznym, przy ulicy Wały Dwernickiego 117/121.
Spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 9:30 i potrwa ok. 2 godzin.
Rejestracja:
Uprzejmie prosimy o rejestrację na spotkanie do 04 października 2017r. za pomocą formularza na stronie www.arr.czestochowa.pl w zakładce „Śniadania z przedsiębiorcami”.
Kontakt:
Osobą do kontaktu pozostaje pani Olga Przybylik. Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres sniadania@arr.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numer 34 360 56 88.
Formularz zgłoszeniowy