Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

zapisz-siezaproponuj-temat

 

 

Inicjatywa
Formuła i cel spotkań
Terminy
Kto może wziąć udział?
Jak zgłosić udział ?

Śniadania z Przedsiębiorcami to cykliczne spotkania lokalnych przedsiębiorców z Prezydentem Miasta Częstochowy traktowane jako ważne forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem, służące wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju częstochowskich firm. Śniadania w obecnym kształcie zostały zainicjowane przez Prezydenta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyka, a ich organizatorem jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

W przyjaznej atmosferze Parku Przemysłowo-Technologicznego, przy porannej kawie, omawiane są sprawy dotyczące przedsiębiorców oraz ich oczekiwań wobec lokalnego samorządu. W ten sposób Prezydent wsłuchuje się w problemy przedsiębiorców, w ich propozycje, pomysły i sugestie. Jest to także forum dla konsultacji inicjatyw Prezydenta na rzecz rozwoju sektora przedsiębiorczości w Częstochowie.
Dlatego w trakcie Śniadań omawiamy ważne dla przedsiębiorców zagadnienia jak: zachęty inwestycyjne dla firm, wsparcie z programów publicznych, program rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy, możliwości nawiązywania współpracy gospodarczej na rynkach zagranicznych.
Każde ze spotkań to odrębny temat, w trakcie przewidujemy czas na omówienie kluczowego zagadnienia przez eksperta, dyskusję, indywidualne konsultacje czy panele eksperckie.

Śniadania odbywają się cyklicznie - w pierwszy czwartek danego miesiąca.
W wyjątkowych sytuacjach, np. w związku ze świętami czy wakacjami, termin może ulec zmianie – wtedy powiadamiamy o tym na naszej stronie.

Nasze spotkania mają charakter otwarty - serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie.

Aby móc wziąć udział w Śniadaniu z przedsiębiorcami, wystarczy najpóźniej na dzień przed terminem danego Śniadania zgłosić swój udział w spotkaniu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

 

 

sniadania-zaproszenie

Temat: I. System Condo w Arche – inwestowanie w nieruchomości hotelowe Arche.

II. Zmiany w systemie prawnym w 2017 roku.

 

Zapisy: do 4 stycznia 2017 r.

 

 

 

 

Szanowni  Państwo,
serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami” organizowane przez Agencję  Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

 

Temat:

I. System Condo w Arche – inwestowanie w nieruchomości hotelowe Arche.

II. Zmiany w systemie prawnym w 2017 roku.

 

 

Tematyka spotkania:

 

I.    System Condo w Arche – inwestowanie w nieruchomości hotelowe Arche.
Tematyka prezentacji:

  • jak bezpiecznie inwestować?
  • jak zwiększyć swoje zyski?
  • jak bezobsługowo posiadać lokal ?

Prezentacja w swojej tematyce obejmować będzie omówienie jak inwestować w nieruchomości hotelowe w systemie condo. Przedstawiona zostanie m.in. symulacja zysków hotelu w Częstochowie przy ul. Oleńki.


II.    Zmiany w systemie prawnym w 2017 roku.
Tematyka prezentacji :
W drugiej części spotkania zostaną omówione zmiany związane z prawem pracy oraz prawem podatkowym, a także zmiany w przepisach karnych, które mogą mieć wpływ na sytuację przedsiębiorców (zmiany dotyczące faktur VAT oraz przepisy dotyczące tzw. konfiskaty rozszerzonej).

 

 

Prelegeci:

Katarzyna Romaniuk – Doradca ds. Nieruchomości Inwestycyjnych

image004

image006

Bartosz Rodak - Adwokat, Przedstawiciel Departamentu Doradztwa Podatkowegoi Prawnego Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

image008

 

 

Goście specjalni:

Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Miasta Częstochowy

 

Czas i miejsce:

Spotkanie odbędzie się w drugi czwartek miesiąca, 5 stycznia 2017 roku w  Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym,  przy ulicy Wały Dwernickiego 117/121.
 
Spotkanie rozpocznie się o godz. 8:30  i potrwa ok. 2 godzin.

 

Rejestracja:
Uprzejmie prosimy o rejestrację na spotkanie do 4 stycznia 2017 r. za pomocą formularza  na stronie www.arr.czestochowa.pl w zakładce „Śniadania  z  przedsiębiorcami”.

 

Kontakt:
Osobą do kontaktu pozostaje pani Aleksandra Zakrzewska. Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres sniadania@arr.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numer 34 360 56 88.

 

Formularz zgłoszeniowy

Imię:*
Nazwisko:*
Nazwa firmy:*
E-mail:*
Numer telefonu:
Zgoda:*
Przepisz kod z obrazka: