Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Z przyjemnością informujemy o nowym cyklu bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców, organizowanym wspólnie przez Kancelarię Gorazda, Świstuń, Wątroba i Wspólnicy adwokaci i radcowie prawni sp. k. wraz z Lożą Częstochowską Business Center Club oraz Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.


„Akademia Przedsiębiorcy” to projekt adresowany do wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników przedsiębiorstw, którzy na co dzień zmagają się z problemami natury prawnej. Głównym celem cyklu szkoleń, które odbędą się w Częstochowie w 2014 roku, jest dostarczenie uczestnikom szkolenia podstawowej wiedzy prawnej potrzebnej do skutecznego i bezpiecznego zawierania umów, dokonywania transakcji i zmniejszenia ryzyka związanego z działalnością gospodarczą.

 

AKADEMIA  PRZEDSIĘBIORCY

 

logo.gswiw

BCC zajawka     logo

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze szkolenie w ramach cyklu Akademia Przedsiębiorcy , organizowanego wspólnie przez Kancelarię Gorazda, Świstuń, Wątroba i Wspólnicy adwokaci i radcowie prawni sp. k. wraz z Lożą Częstochowską Business Centre Club oraz Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.   Szkolenie zatytułowane:


Temat

„Forma prawna prowadzonej działalności – wybór, który ma znaczenie. Od jednoosobowej   działalności gospodarczej do spółki prawa handlowego. Działania restrukturyzacyjne.”

Program szkolenia

 

 1. Dostosowanie formy prawnej do prowadzonej działalności – charakter prowadzonej działalności,  jej wielkość oraz stopień akceptowalnego ryzyka gospodarczego jako determinanty wyboru formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej;
 2. Charakterystyka spółek osobowych i kapitałowych;
 3. Koszty funkcjonowania poszczególnych form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej;
 4. Aspekty podatkowe. funkcjonowania poszczególnych form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej;
 5. Odpowiedzialność wspólników i osób zarządzających przedsiębiorstwa
 6. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – droga do efektywnego wykorzystania potencjału i optymalizacji jego działalności. 
 7. Zmiana formy prawnej.
 8. Przekształcenie spółek.
 9. Aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako metoda zmiany formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej.
 10. Dyskusja
 11. Zakończenie szkolenia i wręczenie Certyfikatów jego ukończenia.

 
Czas i miejsce

 

Szkolenie  odbędzie się w dniu 25 marca 2014 roku w Częstochowie, w Częstochowskim Parku Przemysłowo -Technologicznym,  przy ulicy Wały Dwernickiego 117-121.
Szkolenie rozpocznie się o godz. 10  i potrwa ok. 2 godzin.

SZKOLENIE JEST BEZPŁATNE.

 
Rejestracja

 

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest uprzednia rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona. W celu dokonania rejestracji prosimy Państwa o przesłanie wiadomości elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wraz wskazaniem:
1)    imienia i nazwiska uczestnika,
2)    oznaczeniem przedsiębiorstwa z którym uczestnik jest związany;
3)    pełnionej przez uczestnika funkcji w przedsiębiorstwie (właściciel, udziałowiec,  członek organów, księgowy itp. )

 
 
Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nich.


GORAZDA, ŚWISTUŃ, WĄTROBA I WSPÓLNICY
ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI
Plac Szczepański 8 | 31-011 Kraków | tel. +48 (012) 422 44 59 | fax. +48 (012) 422 49 39
www.gsw.com.pl