Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Akademia Biznesu to cykl szkoleń adresowanych do wszystkich przedsiębiorców, którzy operacyjnie zarządzają swoimi firmami oraz do ich kadry menadżerskiej.
 
Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Loży Częstochowskiej Business Centre Club i Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, a jego celem jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i zagadnień prawnych, z którymi spotykają się na co dzień przedsiębiorcy.
 
Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od zagadnień z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, przepisów prawnych dotyczących przedsiębiorców (ze szczególnym uwzględnieniem przepisów, których wykonanie kontroluje ZUS, PIP i US) poprzez ryzyka w handlu zagranicznym, bezpieczeństwo teleinformatyczne, ochronę danych osobowych i inne. Wykłady i warsztaty będą prowadzić m.in. praktycy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, eksperci BZ WBK, firmy Kaspersky Lab i Kancelarii Prawnej GSW. W tym roku w ramach Akademii Biznesu zaplanowano 7 szkoleń, wszystkie są bezpłatne.
 

00320 kwietnia Agencja Rozwoju Regionalnego wspólnie z Lożą Częstochowską Business Centre Club oraz Bankiem Zachodnim WBK zorganizowała trzecie szkolenie w ramach cyklu „Akademia Biznesu 2016”. Tym razem tematem spotkania była sztuka negocjacji w biznesie.


W ramach tematu uczestnicy mieli okazję poznać definicje, techniki i zasady negocjowania, a także cechy dobrych negocjacji, kanały i sposoby komunikacji stanowiącej podstawę dobrych negocjacji, jak również najczęściej stosowane w praktyce strategie negocjacyjne.


Prowadzącym spotkanie był dr Rafał Rębilas, doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie produktów rynku finansowego, i bankowości, praktyk; wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu


w Dąbrowej Górniczej; autor publikacji z zakresu inwestycji przedsiębiorstw i zarządzania ryzykiem finansowym w przedsiębiorstwie; od 2011 r. Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Ze szkolenia skorzystało ponad 30 częstochowskich przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.

 

001     002

003