Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Akademia Biznesu to cykl szkoleń adresowanych do wszystkich przedsiębiorców, którzy operacyjnie zarządzają swoimi firmami oraz do ich kadry menadżerskiej.
 
Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Loży Częstochowskiej Business Centre Club i Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, a jego celem jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i zagadnień prawnych, z którymi spotykają się na co dzień przedsiębiorcy.
 
Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od zagadnień z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, przepisów prawnych dotyczących przedsiębiorców (ze szczególnym uwzględnieniem przepisów, których wykonanie kontroluje ZUS, PIP i US) poprzez ryzyka w handlu zagranicznym, bezpieczeństwo teleinformatyczne, ochronę danych osobowych i inne. Wykłady i warsztaty będą prowadzić m.in. praktycy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, eksperci BZ WBK, firmy Kaspersky Lab i Kancelarii Prawnej GSW. W tym roku w ramach Akademii Biznesu zaplanowano 7 szkoleń, wszystkie są bezpłatne.
 

DSC 560021 października Agencja Rozwoju Regionalnego wspólnie z Lożą Częstochowską Business Centre Club zorganizowała kolejne szkolenie w ramach cyklu „Akademia Biznesu 2015”. Tym razem tematem były współczesne cyberzagrożenia i sposoby walki z nimi.


W ramach szkolenia, prowadzący pan Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT w firmie Kaspersky Lab Polska, zaprezentował następujące zagadnienia: czynnik ludzki  w bezpieczeństwie IT, socjotechnika, ataki ukierunkowane, bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, skutki ataku cyberprzestępców oaz prognozy na najbliższą przyszłość w krajobrazie cyberprzestępczości.


Przypominamy, że spotkania odbywają się w ramach nieodpłatnych szkoleń skierowanych do lokalnych przedsiębiorców. Już teraz zapraszamy państwa na kolejne spotkanie w listopadzie. Szczegóły niebawem.

 

DSC 5600     DSC 5601

DSC 5602     DSC 5603

DSC 5604