Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

dzienfulbrightalogoSerdecznie zapraszamy młodzież, studentów i naukowców oraz przedstawicieli otoczenia biznesu do udziału w wydarzeniu "DZIEŃ FULBRIGHTA w Politechnice Częstochowskiej"!


Już 19 stycznia 2016 (wtorek) w godz. 10:45-15:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z wyjątkowymi Gośćmi!


Przed nami spotkanie z Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie Walterem Braunohlerem, który opowie o współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie innowacji.


Dyrektor Zarządzająca Aleksandra Pawłowska z Natalią Kozłowską z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta przedstawią aktualną ofertę programów stypendialnych i powiedzą jak do nich aplikować.


Prof. Jacek Kozieł z Iowa State University opowie jak z sukcesem publikować artykuły w języku angielskim w czasopismach o zasięgu światowym.


Organizatorami wydarzenia są Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii, Politechnika Częstochowska Fulbright Polska


Szczegółowy program wydarzenia:

  • godz. 10:45 - 11:45 - "Współpraca polsko-amerykańska w zakresie innowacji" - spotkanie z Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie Walterem Braunohlerem (spotkanie w języku angielskim)
  • godz. 12:00 - 13:00 - "Oferta stypendialna Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta" - spotkanie z Dyrektor Zarządzającą Aleksandrą Pawłowską oraz Natalią Kozłowską z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (prezentacja w języku polskim)
  • godz. 13:15 - 15:00 - "Jak z powodzeniem publikować artykuły w języku angielskim? Praktyczne wskazówki" - wykład prof. Jacka Kozieła z Iowa State University, USA, stypendysty Polsko-Amerykańsiej Komisji Fulbrighta (wykład w języku polskim)

 

dzienfulbrighta