Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu współfinansowanego z Poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Nowa szansa".

 

Projekt ma na celu łagodzenie skutków procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych przedsiębiorstw w Częstochowie i w powiecie częstochowskim spowodowanych coraz większą liczbą zwolnień z przyczyn dotyczących zakładu pracy, poprzez realizację następujących działań:

  • wsparcie szkoleniowo-doradcze i poradnictwo psychologiczne (dla 30 osób),
  • bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja) na rozwój przedsiębiorczości w maksymalnej wysokości 40.000 zł (dla 24 osób),
  • bezzwrotne wsparcie finansowe (pomostowe) wypłacane przez 6 miesięcy po rozpoczęciu działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 1.600 zł/m-c, połączone z doradztwem biznesowym (dla 24 osób),
  • szkolenia biznesowe po rozpoczęciu działalności gospodarczej (dla 24 osób),
  • szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje zawodowe w celu znalezienia nowego zatrudnienia (dla 6 osób),
  • pośrednictwo pracy (pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia dla 6 osób).

 

W projekcie mogą wziąć udział następujące osoby:

  • zwolnione (pozostające bez zatrudnienia, które utraciły pracę z przyczyn dot. zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu), przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn zakładu pracy, zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej,
  • zwolnione (pozostające bez zatrudnienia, które utraciły pracę z przyczyn dot. zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu), przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn zakładu pracy, zamierzające podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje zawodowe w celu znalezienia nowego zatrudnienia, zamieszkałe lub pracujące w Częstochowie lub powiecie częstochowskim.

 

Rekrutację do projektu zamierzamy przeprowadzić w okresie luty-marzec 2014 r., a realizację działań szkoleniowo-doradczych i wypłatę dotacji do końca czerwca 2014 r.
Mając na uwadze trudną sytuację na częstochowskim rynku pracy związaną z wysokim poziomem bezrobocia zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia powyższej informacji wśród swoich rodzin, znajomych, sąsiadów, jak również do zgłaszania się do udziału w projekcie w przypadku spełnienia warunków uczestnictwa.

 

Kontakt:
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
al. Najświętszej Maryi Panny 24 lok.1, www.arr.czestochowa.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 34/ 324-50-75
Osoby do kontaktu: Małgorzata Wolińska, Maciej Szecówka