Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Wizualizacja 01ARR w Częstochowie S.A. właśnie rozpoczęła budowę nowej hali magazynowo – produkcyjnej na działce przy ul. Ekonomicznej 5, która jest objęta statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to kolejna inwestycja Spółki realizowana z myślą o rozwoju miejskiej oferty inwestycyjnej adresowanej głównie do firm z sektora mśp. Na tej samej działce oddano do użytkowania podobny obiekt w 2017 roku, który jest w pełni wynajęty.


Nowa hala będzie składała się z dwóch niezależnych segmentów o powierzchni przemysłowej 980 m2 i 986 m2 wraz z przynależnym zapleczem socjalno – biurowym o powierzchniach odpowiednio 124 m2 i 127 m2. Najemcy nowego obiektu będą mogli skorzystać z możliwości uzyskania decyzji o wsparciu nowej inwestycji ze strony Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i uzyskać tym samym zwolnienie z podatku dochodowego na okres do 15 lat poprzez odliczenie poniesionych kosztów inwestycyjnych, w tym czynszu najmu. Już na tym etapie inwestycji jedne z segmentów hali jest wstępnie zarezerwowany, drugi wciąż pozostaje w ofercie ARR.


Planowany termin oddania obiektu do użytkowania przez najemców to kwiecień 2021 roku. Łączna wartość inwestycji wynosi 5,4 mln zł netto. Głównym wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Dostawcą hali systemowej będzie firma Llentab. Funkcję inspektora nadzoru pełni Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Wudimeks sp. z o.o. z Częstochowy. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię projektową Attyka.


Więcej informacji na temat możliwości wynajmu hali można uzyskać w Administracji Częstochowskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121, tel. 34/373 10 92, kom. 730 813 114.

 

 Wizualizacja 01     Wizualizacja 02

Wizualizacja 03

 

Rzut przyziemia     Zagospodarowanie wykonawczy