Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

ZASADY ŚWIADCZENIA USŁUG INFORMACYJNYCH DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
W ZAKRESIE MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA ZE WSPARCIA RZĄDU POLSKIEGO
W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

 

Aby wyjść naprzeciw lokalnym przedsiębiorcom w trudnych czasach spowodowanych pandemią koronawirusa, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oferuje pomoc w formie usługi informacyjnej nt. możliwości wsparcia przedsiębiorców z dostępnych źródeł zabezpieczonych przez rząd RP w ramach  pakietu działań osłonowych dla gospodarki, tzw. Tarczy Antykryzysowej.

 

Mając na uwadze duże zainteresowanie tym tematem przez przedsiębiorców, a z drugiej strony chaos informacyjny, skomplikowane i złożone pod względem prawnym procedury oraz wiele nierozstrzygniętych kwestii w tym obszarze, chcemy ułatwić przedsiębiorcom przyswojenie informacji z kluczowych dla nich tematów w celu wybrania optymalnych źródeł wsparcia i skutecznego skorzystania z nich.

 

1. Zasady świadczenia usługi informacyjnej
Usługa informacyjna będzie świadczona wyłącznie po mailowym potwierdzeniu zapoznania się z niniejszymi zasadami i udzielana drogą mailową – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., po uprzednim zweryfikowaniu udzielanej informacji u źródła (ZUS, PUP, WUP, MRPiPS), w związku z czym odpowiedź może zostać udzielona do 3 dni roboczych. Usługa świadczona będzie nieodpłatnie.

 

Ponadto:

  1. usługa nie obejmuje pomocy przy wypełnieniu wniosków do poszczególnych naborów ogłoszonych przez PUP, WUP, ZUS, itp.
  2. Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A nie ponosi odpowiedzialności za usługę z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w ramach Tarczy, usługa, ma charakter czysto informacyjny.

 

2. Zakres świadczonej usługi informacyjnej
Usługa informacyjna będzie dotyczyła przede wszystkim:

  1. Możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej oferowanego przez ZUS – przekazanie informacji o zasadach i warunkach skorzystania z pomocy,
  2. Możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej oferowanego przez PUP – przekazanie informacji o zasadach i warunkach skorzystania z pomocy,
  3. Możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej oferowanego przez WUP – przekazanie informacji o zasadach i warunkach skorzystania z pomocy.

 

Osoba odpowiedzialna za realizację usługi informacyjnej:

Kamila Grochowina - specjalista ds. projektów unijnych w Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

 

Godziny udzielania informacji w kwietniu 2020 (pytania można przesyłać na bieżąco):

 

16.04.2020 czwartek 8.30 - 12.30
20.04.2020 poniedziałek 8.30 - 12.30
22.04.2020 środa 8.30 - 12.30
24.04.2020 piątek 8.30 - 13.15

 

PRZYDATNE LINKI

  • Link do PUP w Częstochowie - Tarcza antykryzysowa COVID-19

https://czestochowa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza

 

  • Link do ZUS – wsparcie dla przedsiębiorców

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zus/3264398

 

  • Link do WUP w Katowicach – Wsparcie dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

https://wupkatowice.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/swiadczenia

 

  • Link do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Wsparcie z FGŚP – realizowane przez WUP w Katowicach

https://www.gov.pl/web/rodzina/dofinansowanie-do-wynagrodzen

 

  • Link do Przewodnika dla Przedsiębiorców - Rozwiązania Tarczy Antykryzysowej:

https://pfr.pl/dam/pfr/documents/tarcza-antykryzysowa/PFR-Przewodnik-Antykryzysowy-dla-Przedsiebiorcow.pdf?gclid=Cj0KCQjwj7v0BRDOARIsAGh37ipauQS-RdJiUaFx-ggJ7dw9HwHvGd_qHni81QqOlqGyB67Dv53GVY0aAvpBEALw_wcB


Zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu poprzez przesłanie wiadomości email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. rozpoczynającej się od następującej informacji:

Informuję, że jestem świadoma/y, że usługa informacyjna świadczona przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. nie obejmuje pomocy przy wypełnieniu wniosków do poszczególnych naborów ogłoszonych przez PUP, WUP, ZUS, itp. oraz, że Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A nie ponosi odpowiedzialności za ww. usługę z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w ramach Tarczy, a usługa, ma charakter czysto informacyjny.