Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Akademia Biznesu to cykl szkoleń adresowanych do wszystkich przedsiębiorców, którzy operacyjnie zarządzają swoimi firmami oraz do ich kadry menadżerskiej.
 
Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Loży Częstochowskiej Business Centre Club i Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, a jego celem jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i zagadnień prawnych, z którymi spotykają się na co dzień przedsiębiorcy.
 
Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od zagadnień z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, przepisów prawnych dotyczących przedsiębiorców (ze szczególnym uwzględnieniem przepisów, których wykonanie kontroluje ZUS, PIP i US) poprzez ryzyka w handlu zagranicznym, bezpieczeństwo teleinformatyczne, ochronę danych osobowych i inne. Wykłady i warsztaty będą prowadzić m.in. praktycy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, eksperci BZ WBK, firmy Kaspersky Lab i Kancelarii Prawnej GSW. W tym roku w ramach Akademii Biznesu zaplanowano 7 szkoleń, wszystkie są bezpłatne.
 

DSC 3401

15 kwietnia lokalni przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw wzięli udział w drugim szkoleniu z cyklu „Akademia Biznesu 2015” zainicjowanym wspólnie przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Lożę Częstochowską Business Center Club.


Spotkanie pt. „Handel zagraniczny bezpieczny i skuteczny, czyli co warto wiedzieć przed zawarciem kontraktu” poprowadziła specjalista w dziedzinie finansów we współpracy międzynarodowej pani Magdalena Janicka reprezentująca Bank Zachodni WBK.


W szkoleniu udział wzięło prawie 30 przedsiębiorców.


Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne szkolenie z cyklu „Akademia Biznesu 2015”, które dotyczyć będzie prawa pracy; szkolenie odbędzie się 13 maja tradycyjnie w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

 

DSC 3400     DSC 3401

DSC 3402     DSC 3403