Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

akademiampWyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza uczniów częstochowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na kolejne spotkanie z cyklu Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

 

W marcu słuchacze Akademii Młodego Przedsiębiorcy wezmą udział w wykładzie Anny Sypek  p.t. "Jak prowadzić rozmowy rekrutacyjne? Przygotowanie CV, autoprezentacja". Spotkanie odbędzie się 25 marca w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym o godz. 10.00.

mgr Anna Sypek - Dyrektor ds. rozwoju DPM Sp. z o.o., wieloletni praktyk z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi m.in.: w realizacji procesów rekrutacji i selekcji personelu oraz w realizacji projektów z szeroko pojętego doradztwa organizacyjnego na rzecz spółek z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.

 

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

 

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.

 

Podstawową formą zajęć w „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.

 

W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, wybrana grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych aby w praktyce poznać sposób działania przedsiębiorstw z różnych branż. Przewiduje się wizyty studyjne w Centrum Usług Finansowych TRW (międzynarodowe usługi finansowo księgowe), w Hucie Szkła STOLZLE (produkcja) oraz w firmie Asten Group (usługi serwisowe, logistka).

 

Kontakt i zapisy:
Katarzyna Łopacińska
tel. 32 295 93 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.